BAŞA DÖN

Siz hiç dağlardan menekşe topladınız mı?

Türk sinemasının karizmatik jönü Kadir İnanır ofisinde oturmaktadır. Birden içeriye sevgilisi hanım girer. Ayağa kalkar ve sarılır " hoşgeldin " der. Hanım hemen şikayete başlar, o kötüdür, bu kötüdür, şu iyi gitmiyordur, onlar yaramazdır, bunlar berbattır. İşte tam orda hanım kızımız konuşurken Kadir İnanır bir an gözlerini sevgilisinden kaçırır ve pencereden dışarı doğru şöyle bir bakar. O göz kaçırma ile hanımkız bir an duraklar ve Kadir İnanır pencereden dışarı bakarak bombayı patlatır. " Sen hiç dağlardan menekşe topladın mı? "

Hanımkızımız birden irkilir, daha önce söylediği herşeyi unutur ve birden gülerek " hayır, ama çok istiyorum" der. Kadir baba bunu bir fırsat bilerek " hadi gidelim ozaman ne duruyoruz ! " diye ekler ve beraber kadrajdan kaybolurlar.

Aslında bizim hikayemizde buna benzer. Tabi sıkıntısız iş hayatı olmuyor. İşleri yetiştirme derdi, stress, nasıl olacak , nasıl gidecek derken şöyle herşeyi unutup dağlardaki menekşenin peşine düşelim dedik.

Sapancada bir alabalık çiftliği bulduk. ( tabi patronumuz Bülent Bey buldu desek daha iyi olur. Çünkü önceden beri gidiyorlarmış ailecek fakat bizlere söylememişler hiç .) Çok iyi bir mekan gerçekten. Dağların arasında, ağaçlar, ırmak, çiçek, böcek, balık, çay ve toplantı. Tabi toplantı kafiyeyi bozdu biraz farkındayım ama olsun.Tabiatın içinde toplantı zevkli oluyor.( İsteyenlere gittiğimiz yerin adresini verebiliriz. Mail atmanız yeterli.)

Günün süprizi sabah giderken yapmur yağmasıydı. Ama nasıl yapıyor adeta bardak delinmiş, yağmur hiç bardağa uğramadan direkt yere akıyor. Ama daha sonra dindi tabiki ve güzel oldu ortalık biraz serinledi. Neyse, ben programı kısaca anlatayım.Önce güzel bir sabah kahvaltısı, ardından çayla güzel bir sohbet. bir önceki geceki Hırvatlarla oynadığımız yarı final milli maçını tekrar hatırlıyoruz. Kahkahalar, eğleceler derken ardından toplantıyı yapıp menekşenin peşine düştük.Fotoğraf çekimleri felan derken saat 6 gibi evimizin yolunu tuttuk.

Günün ardından temiz hava depolayıp, bedenen yorulsakta ruhen sıkınıtları dağlara taşlara bıraktık.Herkese tavsiye edermiyim? evet ederim. Yani, olay bu mudur? Evet budur !

Okuyucuların aklına tabi şöyle bir soru gelecek. Menekşe topladık mı?

Çok aradık ama menekşeleri bulamadık maalesef. Artık Bülent Bey yakında bir kere daha götürmesi gerekecek ekibi. Belki ozaman buluruz menekşeleri...

:)

İki patron yanyana.  ( Soldan Sağa: Bülent Bey, Atakan Bey )

 Gerisini foto albümümüze bulabilirsiniz.


Yorumlar
XDaha önce yorum yapılmamış
Yorum Yapın