BAŞA DÖN

Çalışma saatlerinde düzenleme

Malum yaz aylarında günler uzun geçiyor.  Hem günlerin uzun olması hemde genel müşterilerimizin mesai saatlerinin erken zamanlarda başlamasından dolayı çalışma saatlerinde düzenleme yapma gereği hasıl olmuştur.

Erkyazılım olarak siz değerli müşterilerimize daha verimli bir hizmet verebilmek için mesai saatlerimizi aşağıdaki gibi değiştirmiş bulunmaktayız.

Hafta içi:

sabah : 08.00

akşam: 17.00

Hafta sonu Cumartesi günü:

09.00 -13.00

Bize ulaşabileceğiniz telefon/mail bilgileri için tıklayınız. 


Enerji dağıtım sektöründe bir açılım: Aydem Mobil

Aydın, Denizli, Muğla illerinde elektrik dağıtım hizmeti veren Aydem, bugüne kadar müşterilerine kurumsal web sistesi www.aydem.com, bireysel müşterilerine online.aydem.com, kurumsal müşterilerine de kurumsal.aydem.com web sitelerinden hizmet veriyordu. Firmamız tarafından geliştirilen iPhone uygulaması ile artık müşterilerine mobil platformdan da hizmet verebiliyor.

Uygulama içinde yapılabileceklere bakacak olursak;

 • Aydem tarafından yayınlanan haber, duyuru ve ihale ilanlarına ulaşabilme,
 • Hızlı borç sorgulama,
 • Çağrı merkezine hızlı ulaşım,
 • Bulunduğu şehirdeki "Ödeme Noktaları" na ulaşım ve bulunduğu konuma yol tarifi alma,
 • Seçilen şehirdeki "Bakım Programı ve Planlı Kesintiler" i görme,
 • Seçilen şehirdeki "Tesisatçı Listesi"ne ulaşma,
 • Çözüm ekranından "Şikayet Formu" gönderme,
 • "Başvuru Takibi" yapma,
 • Uygulamanın e-Aydem ekranından "Abone Bilgileri"ne, "Borç Bilgileri"ne ulaşım,
 • "Tahmini Fatura" hesabı ekranından endeks degerleri girilerek tahmini fatura oluşturma,
 • "Geçmiş Tüketimler" ekranında daha önceki kullanımları ve ödemere ait liste grafik olarak ulaşma
 • İletişim ekranında Aydem çağrı merkezine, Genel müdürlük ve il müdürlüklerine ve Aydem web sitelerine hızlı ulaşım yapılabilir.

Uygulama Ekran Görüntüleri

Uygulamaya Ulaşım


Erkyazılım olarak bulunduğu sektörde yenilikleri sürekli takip eden Aydem'e, Denizli, Muğla ve Aydın şehilerinde yaşayan Aydem müşterilerine iyi günlerde kullanmalarını dileriz.


Web Trend Haritası - 2008

Information Architecs, "Web Trend Map 2008 Beta" isimli bir çalışma ile 300 e yakın web sitesine ait metro haritası tadında trend haritası hazırlamış. A3 PDF çekilebildiği gibi , A0 boyutunda devasa bir poster de sipariş verilebiliyor. (email yolu ile 50-55 usd civarı).

Geçmiş yıllardaki 1. ve 2. versiyonları görmemiştim. Haritayı Tokyo metro sistemi üzerine kurgulamışlar ve trendlere göre web sitelerini istasyonlar arasında dağıtmışlar. Mesela, Facebook geniş bir bakış açısına göre artık sıkıcı olduğu için, sıkıcı ama önemli bir istasyon olan  Nipporiye kaydırılmış, belli yönden ona benzer olan Flickr'dan dolayı Yahoo'yu yakın bir istasyona almışlar vb. (Web sitelerini ilişkisel olarak incelemek için de kullanılabilir.)

Web Trend Haritası - 2008

8,05 MB PDF download etmek istemiyorsanız, web sayfası olarak da gezilebilirsiniz. İlginizi çekti ise, Visual Complexity'ye göz atmanızı tavsiye ederim.


Siz hiç dağlardan menekşe topladınız mı?

Türk sinemasının karizmatik jönü Kadir İnanır ofisinde oturmaktadır. Birden içeriye sevgilisi hanım girer. Ayağa kalkar ve sarılır " hoşgeldin " der. Hanım hemen şikayete başlar, o kötüdür, bu kötüdür, şu iyi gitmiyordur, onlar yaramazdır, bunlar berbattır. İşte tam orda hanım kızımız konuşurken Kadir İnanır bir an gözlerini sevgilisinden kaçırır ve pencereden dışarı doğru şöyle bir bakar. O göz kaçırma ile hanımkız bir an duraklar ve Kadir İnanır pencereden dışarı bakarak bombayı patlatır. " Sen hiç dağlardan menekşe topladın mı? "

Hanımkızımız birden irkilir, daha önce söylediği herşeyi unutur ve birden gülerek " hayır, ama çok istiyorum" der. Kadir baba bunu bir fırsat bilerek " hadi gidelim ozaman ne duruyoruz ! " diye ekler ve beraber kadrajdan kaybolurlar.

Aslında bizim hikayemizde buna benzer. Tabi sıkıntısız iş hayatı olmuyor. İşleri yetiştirme derdi, stress, nasıl olacak , nasıl gidecek derken şöyle herşeyi unutup dağlardaki menekşenin peşine düşelim dedik.

Sapancada bir alabalık çiftliği bulduk. ( tabi patronumuz Bülent Bey buldu desek daha iyi olur. Çünkü önceden beri gidiyorlarmış ailecek fakat bizlere söylememişler hiç .) Çok iyi bir mekan gerçekten. Dağların arasında, ağaçlar, ırmak, çiçek, böcek, balık, çay ve toplantı. Tabi toplantı kafiyeyi bozdu biraz farkındayım ama olsun.Tabiatın içinde toplantı zevkli oluyor.( İsteyenlere gittiğimiz yerin adresini verebiliriz. Mail atmanız yeterli.)

Günün süprizi sabah giderken yapmur yağmasıydı. Ama nasıl yapıyor adeta bardak delinmiş, yağmur hiç bardağa uğramadan direkt yere akıyor. Ama daha sonra dindi tabiki ve güzel oldu ortalık biraz serinledi. Neyse, ben programı kısaca anlatayım.Önce güzel bir sabah kahvaltısı, ardından çayla güzel bir sohbet. bir önceki geceki Hırvatlarla oynadığımız yarı final milli maçını tekrar hatırlıyoruz. Kahkahalar, eğleceler derken ardından toplantıyı yapıp menekşenin peşine düştük.Fotoğraf çekimleri felan derken saat 6 gibi evimizin yolunu tuttuk.

Günün ardından temiz hava depolayıp, bedenen yorulsakta ruhen sıkınıtları dağlara taşlara bıraktık.Herkese tavsiye edermiyim? evet ederim. Yani, olay bu mudur? Evet budur !

Okuyucuların aklına tabi şöyle bir soru gelecek. Menekşe topladık mı?

Çok aradık ama menekşeleri bulamadık maalesef. Artık Bülent Bey yakında bir kere daha götürmesi gerekecek ekibi. Belki ozaman buluruz menekşeleri...

:)

İki patron yanyana.  ( Soldan Sağa: Bülent Bey, Atakan Bey )

 Gerisini foto albümümüze bulabilirsiniz.


Açıkinovasyon.com Yenilendi

Acikinovasyon.com yeni özellikleriyle birlikte yeniledik! Yeni versiyonda göze çarpan özellikler;

 • Daha fazla kullanışlı arayüz.
 • Çağrı öneri havuzu sayesinde bireysel kullanıcılar da artık çağrı yayınlayabiliyor. Çağrılarına gelen yorum ve puanlarla en değerli fikri ortaya çıkarıp İnopuanlar kazanabiliyorsunuz.
 • Acikinovasyon.com da çağrı yayınlayabilmek için artık önce kurumsal üye olmanıza gerek yok. Serbest çağrı sayfasından çağrı detaylarınızı, firma bilgilerinizi göndererek çağrınızın daha hızlı bir şekilde Acikinovasyon.com da yerini almasını sağlayabilirsiniz.
 • Üye bilgilendirme kısmı geliştirildi. Kurumsal firmanın çağrısına bir çözüm geldiğinde ya da bireysel bir üyenin çözümüne bir yorum geldiğinde, çözümü ödüllendirildiğinde vb. aksiyonlarda anında bilgilendirme kısımları geliştirildi.
 • Acikinovasyon.com da haftanın, ayın ve dönemin en aktif üyelerine topladıkları İnopuanlar ile sürpriz hediye kazanma fırsatı var.
 • Acikinovasyon.com sosyal ağ siteleri hesabınız hızlıca üye olabilir ve siteye giriş yapabilirsiniz
 • İlginizi çeken içerikleri sosyal ağ sitelerinde hızlıca paylaşabilirsiniz.


Sizi heyecanlı bir inovasyon yolculuğuna çıkarak şey, doğru bir çağrı modeli ve iyi inovasyon çağrısı. Bu bilinçle Acikinovasyon.com yeni versiyonunda yeni inovasyon çağrısı türleri hizmet vermeye devam ediyor.

Sosyal ağlarda Acikinovasyon.com

Blog http://blog.acikinovasyon.com
Facebook http://www.facebook.com/acikinovasyoncom
Twitter http://twitter.com/Acikinovasyon
LinkedIn http://www.linkedin.com/groups?gid=2447992

Erkyazılım olarak Acikinovasyon.com ekibine ve yatırımcılarına hayırlı olmasını dileriz.