BAŞA DÖN

Siz hiç dağlardan menekşe topladınız mı?

Türk sinemasının karizmatik jönü Kadir İnanır ofisinde oturmaktadır. Birden içeriye sevgilisi hanım girer. Ayağa kalkar ve sarılır " hoşgeldin " der. Hanım hemen şikayete başlar, o kötüdür, bu kötüdür, şu iyi gitmiyordur, onlar yaramazdır, bunlar berbattır. İşte tam orda hanım kızımız konuşurken Kadir İnanır bir an gözlerini sevgilisinden kaçırır ve pencereden dışarı doğru şöyle bir bakar. O göz kaçırma ile hanımkız bir an duraklar ve Kadir İnanır pencereden dışarı bakarak bombayı patlatır. " Sen hiç dağlardan menekşe topladın mı? "

Hanımkızımız birden irkilir, daha önce söylediği herşeyi unutur ve birden gülerek " hayır, ama çok istiyorum" der. Kadir baba bunu bir fırsat bilerek " hadi gidelim ozaman ne duruyoruz ! " diye ekler ve beraber kadrajdan kaybolurlar.

Aslında bizim hikayemizde buna benzer. Tabi sıkıntısız iş hayatı olmuyor. İşleri yetiştirme derdi, stress, nasıl olacak , nasıl gidecek derken şöyle herşeyi unutup dağlardaki menekşenin peşine düşelim dedik.

Sapancada bir alabalık çiftliği bulduk. ( tabi patronumuz Bülent Bey buldu desek daha iyi olur. Çünkü önceden beri gidiyorlarmış ailecek fakat bizlere söylememişler hiç .) Çok iyi bir mekan gerçekten. Dağların arasında, ağaçlar, ırmak, çiçek, böcek, balık, çay ve toplantı. Tabi toplantı kafiyeyi bozdu biraz farkındayım ama olsun.Tabiatın içinde toplantı zevkli oluyor.( İsteyenlere gittiğimiz yerin adresini verebiliriz. Mail atmanız yeterli.)

Günün süprizi sabah giderken yapmur yağmasıydı. Ama nasıl yapıyor adeta bardak delinmiş, yağmur hiç bardağa uğramadan direkt yere akıyor. Ama daha sonra dindi tabiki ve güzel oldu ortalık biraz serinledi. Neyse, ben programı kısaca anlatayım.Önce güzel bir sabah kahvaltısı, ardından çayla güzel bir sohbet. bir önceki geceki Hırvatlarla oynadığımız yarı final milli maçını tekrar hatırlıyoruz. Kahkahalar, eğleceler derken ardından toplantıyı yapıp menekşenin peşine düştük.Fotoğraf çekimleri felan derken saat 6 gibi evimizin yolunu tuttuk.

Günün ardından temiz hava depolayıp, bedenen yorulsakta ruhen sıkınıtları dağlara taşlara bıraktık.Herkese tavsiye edermiyim? evet ederim. Yani, olay bu mudur? Evet budur !

Okuyucuların aklına tabi şöyle bir soru gelecek. Menekşe topladık mı?

Çok aradık ama menekşeleri bulamadık maalesef. Artık Bülent Bey yakında bir kere daha götürmesi gerekecek ekibi. Belki ozaman buluruz menekşeleri...

:)

İki patron yanyana.  ( Soldan Sağa: Bülent Bey, Atakan Bey )

 Gerisini foto albümümüze bulabilirsiniz.


En büyük asker bizim asker

Şirketimizin neşe kaynaklarından Fatih Küçükbaltacı bir tatil yapayım kafam dağılsın hem aradan çıksın diye düşünerekten (herhalde), asker ocağının yolunu tuttu.

Hayalindeki gibi rahat bir askerlik yapmasını temenni ederim. Jandarma iste dediler jandarma çıktı, birde yanına helikopter birliği çıktı. Kara-havacı deneyimlerine göre arkadaşların dedikleri büyük ihtimalle 5.5  ayı rahat geçireceği yönünde.

İşleri üstümüze yıkıp kaçmanın acısını çıkarma hakkımızı saklı tuturak şimdiden hayırlı teskereler diliyoruz. :)

 


Çok açılmışım çok

Dağınık yerlerdeki makinalar ile uğraşırken, 2-3 tane uzak masaüstü açtığım olmuştu, biraz önce 8 taneye birden bağlandığımı farkettim. Çok açılmışım çok...

Uzak masaüstü güzel bir yöntem, oturduğunuz yerden makinalar üzerinde koşturmanıza yardımcı oluyor. Bilgisayar işindekilerin balkonlu (bkz göbek.) olmalarına alışmıştık ama bu gidişle bu kadar hareketsizlikle sayı daha da artar gibi, ne dersiniz?

 


Değişimi Anlatmak ve Değişime Katılımı Sağlamak

Değişmek, değişimi anlatmak ve yaşamak herbiri birbirininde zor kavramlar olsa gerek.
Bütün bunları yaparken daha iyiye ulaşarak değişmek önem arzediyor.

Bursagaz'a yaptığımız başarılı çözümlerden sonra aynı gruba ait yeni bir internet projesine başlamış bulunuyoruz.
Çalık Holding, HSV'den satınaldığı gaz işletmesine Kayserigaz ismini verdi.
Saygıdeğer arkadaşım Kayserigaz Genel Müdürü Hakan Tola bey'in Kayserideki bu değişimi anlatması ve doğalgaz kullanımını arttırmak için yapacağı çalışmalara bizde internet mecrasında destek vermeye çalışıyoruz.
HSV'den Kayserigaz'a olan değişimi, müşterilerin değişime ortak olması için farklı bir "interactive marketing" projesi gerçekleştirdik.
Bu değişimi internet mecrasına doğru aktaran Creative ekibimize teşekkür ediyorum.

"Doğal Enerjide Kayseri'nin yeni yüzü" incelemek için tıklayınız.

Sizce bu internet iletişimi uygulamasında hangi pazarlama fikirleri ve teknikleri uygulanmıştır?


Düğünle gelen bebek...

Sevgili Uğur Aygün'ün ve eşinin 13.05.2007 günü evlenerek annelerinin "anneler gününü" kutladığı saatlerde, sevgili Mustafa Yeşilyurt arkadaşımızın uzunca süredir yolunu gözlediği kızcağızı düğün ile yaklaşık aynı saatler itibari ile dünyaya teşrif edip anneler gününe yetişmiş oldu ;)

3.4 kg civarında 54cm boyundaki "minik selvi boylu küçük bayan Yeşilyurt'a", annesine ve babasına sağlıklı ve hayırlı bir ömür dileriz. Allah analı babalı büyütsün, hayırlı bir evlat eylesin.

Çiçeği burnunda çiftimiz Aygün ailesine de bir yastıkta hayırlı bir ömür dileriz.

 

Güncelleme 1 - 21.05.2007 Pazartesi : İki güzel olaya ait resimlerimiz eklendi.