BAŞA DÖN

Siz sorun TSE cevaplasın

Ülkemizde kurumsal olarak en çok bilgi ve belge üreten kurumlardan birisi Türk Standartlar Enstitüsü'dür (TSE) diye düşünüyorum. Üretilen dökümanları, uğraşılan konulara biraz göz gezdirince bu kadar bilgi içinden nokta atışı cevabı bulmanın konuya az yabancı kişiler için zor olacağını kestirmek zor değil.

Konuyu TSE Bilgi Teknolojileri ekibi ile beyin fırtınası yaparken, insani sorulara insani cevapların alınabileceği bir platformun TSE ile iş yapan sahadaki kişiler ve konunun meraklıları için önemli bir boşluğu dolduracağını farkettik. Konuyu biraz daha geliştirince, daha önce "Cumhurbaşkanına Sorun" adıyla T.C. Cumhurbaşkanlığı için de kurguladığımız soru cevap ürünümüz Bisorusor.com'un oldukça güzel bir uygulama alanına sahip olduğunu gördük.

TseCevapliyor.tse.org.tr Açıldı

Sahada görev yapan, konusunda yetkin TSE uzmanlarına ihtiyaç duyulan soruların her an ve her yerden iletilme imkanını sunan TSE Cevaplıyor, herkesin TSE'nin ilgi sahasında olan konularda sorular sorup doğrudan uzmanlarından tutarlı cevaplar almasını hedefliyor.

TSE Cevaplıyor'un özellikleri neler?

Hakkında

TSE Cevaplıyor, insanların birbirlerine yardımcı oldukları sosyal paylaşım platformudur.

İlgi alanlarınıza ve merak ettiğiniz konulara göre yeni insanlarla buluşma yeridir. Online topluluk kurup kaliteli paylaşım ile size merak ettiklerinizi öğrenme ve bildiklerinizi öğretme fırsatı sunar.

Soru Sor

Aklınıza takılan soruları gerçek kişilere sorabilirsiniz. Eğer soru varsa mutlaka cevabı da vardır

Günlük hayatta, kafanınıza takılan bir soru hakkında internette yığınlarca kaynak/bilgiye ulaşabildiğiniz gibi bu konu hakkında soru sorabileceğiniz gerçek bir insan size daha hızlı ve doyurucu bilgi verebilir. Padişahın biri birgün attan düşmüş, bütün saray ahalisi başına toplanmış, her kafa bir ses çıkartırken, padişah “bana attan düşen birisini bulun” demiş.

Zaman Sınırlı Sorular

Düzenlediğiniz sorulara son cevap tarihi belirleyebilirsiniz.

Yeni bir soru hazırlarken son cevap tarihini seçin, o tarihten sonra sadece cevapları sunalım.

Anket Yap

Çok kolay bir şekilde anket hazırlayabilirsiniz.

Bazen bir soruya karşılık verilecek cevaplardan çok hızlı sonuçlar çıkarmanız gerekebilir. İlgili anketleri hem TSE Cevaplıyor üyelerine hemde widget kullanarak başka sitelerdeki kişilere sorabilirsiniz. TSE Cevaplıyor, anket sonuçlarına herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır.

Zaman Sınırlı Anketler

Düzenlediğiniz ankete son katılım tarihi belirleyebilirsiniz.

Yeni bir anket hazırlarken anketinizin son katılım tarihini seçin, o tarihten sonra sadece sonuçları sunalım. İsterseniz halka açık anket düzenleyin herkes oy verebilsin, internetin nabzını tutun.

İsterseniz anonim olarak yazın, kimse sizi bilmesin.

Anonimlik özelliği ile anonim soru sorabilirsiniz.

Yeni bir soru sorarken "Bu soruyu Anonim Kullanıcı olarak sormak ve kendimi gizlemek istiyorum." seçeneğini işaretlerseniz, sorunuz Anonim Kullanıcı isimli genel bir kullanıcı adı ile yayınlanır.

Bu sayede sormak istediğiniz ama çekindiğiniz bir soruyu kendinizi ön plana çıkarmadan gönül rahatlığı ile yayınlayabilirsiniz.

Akıllı arama sistemi

Bu sistem sayesinde, site içerisinde bulmak istediğiniz soru ve cevaplar ile üyelere ulaşabilirsiniz.

Takip Et

Sorularını ve cevaplarını beğendiğiniz kişileri takip altına alabilir, sordukları soruları anında size özel sayfanızda görebilirsiniz.

RSS – XML

Yeni anketler, son cevaplar, kişiye ait sorular gibi 8 farklı RSS alt yapısı

Sitemizdeki 8 farklı RSS seçeneklerinden herhangi birine abone olabilir ve anlık değişimleri siteye bağlanmak zorunda kalmaksızın internet tarayıcınızın yardımıyla takip edebilirsiniz. Bu sayede yeni gelen soru ve cevaplara direk link imkanına da sahip olabilirsiniz.

Twitter Bağlantısı

Siz sorun biz Twitter durumunuzu anında güncelleyelim

Hesap İşlemleriDış servis entegrasyon sayfasında Twitter hesabınızı aktifleştirebilir, soru sorduğunuzda, cevap verdiğinizde otomatik olarak Twitter durumunuzun güncel olmasını ve arkadaşlarınızın farkına varmasını sağlayabilirsiniz.

Facebook Bağlantısı

Üyelik ile uğraşmadan Facebook hesabınızla bağlanın, sorun, cevaplayın, paylaşın.

Facebook bağlantısını (Facebook connect) kullanarak, TSE Cevaplıyor'a giriş yapabilir ve tüm özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Bu sayede üyelik işlemleri ile uğraşmamış ve sorularınızı anında Facebook sayfanızda paylaşmış olursunuz. Facebook profil resminizi güncellediğinizde TSE Cevaplıyor'daki resminiz de güncellenir.

Benim Sayfam

Size özel oluşturduğumuz sayfanız ile TSE Cevaplıyor'daki aktivitelerinizi takip edebilir, kişisel bilgi, link ve resimlerinizi arkadaşlarınız ile paylaşabilir, sizi takip edenleri takip edebilirsiniz.

Site İçi Mesajlaşma

Site içerisinde üyeler ile mesajlaşabilirsiniz. Sitede genel olarak söylemekten çekindiğiniz soru ve/veya cevapları site içi Mesajlaşma sayesinde bilgisine ve tecrübesine güvendiğiniz kişilere sorabilir, yardım alabilir, iletişim kurabilirsiniz.

Puan Sistemi

Aktivitelerinizle puanları toplayın.

Soru sorma, Cevap verme, Yorum yapma, Anket yapma, Anket katılım, Soru-Cevap Değerlendirme, Rapor etme ve yayından kaldırma, Arkadaşına sor /tavsiye et aktivitelerinden puan kazanabilirsiniz. Puan sistemi detayları için tıklayın.


Yorumlar
XDaha önce yorum yapılmamış
Yorum Yapın