BAŞA DÖN

Proje Yönetimi

Çevik (Agile) yazılım geliştirme metodolojisini, duruma göre Waterfall gibi tahmine dayalı süreçleri takip ederiz. Proje boyutuna göre 3-7 arası kişiden oluşan yazılım geliştirme takımları ile yaklaşık 3-12 aylık projeler geliştiririz.

 

Yazılım Geliştirme Hayat Döngüsü için, iyi tanımlanmış yazılım mühendisliği süreçlerini takip ediyoruz. Gereksinimler adımından kuruluma kadar bu adımların hepsi, endüstri standardı yazılım geliştirme uygulamalarına dayanır. Zaman içinde süreçlerimiz, gereksinim yönetimi, proje yönetimi, tasarım ve test metodoloji ve araçlarını içerecek şekilde gelişmiştir.

 

Kullandığımız Kalite Yönetimi Sistemimiz; Organizasyonel Standart Yazılım Geliştirme Süreçleri, kodlama kılavuzu gibi referans dokümanlarını içeren süreçlerden oluşur.

 

Proje, müşteri isterleri ile başlatılmaktadır. Müşteri isterleri üzerinde çalışılıp; tahmini süre, iş kapsamı, öncelik, önem derecesi, milestoneler belirlenip müşteriyle mutabakat yapılmaktadır.

Projenin süresi, bütçesi, ayrılacak kaynak ve riskler projede bulunacak çalışanlarla birlikte yönetimin ortak fikirleri doğrultusunda belirlenmektedir.

 

Jira yazılımı kullanılarak geliştirme iş paketleri, milestonelar, kimin hangi işi yapacağı belirlenmektedir.

Şirketimizde, projeler genelde şu aşamalara bölünmektedir:

 

  • Müşteri isteri ve sistem isterlerinin belirlenmesi
  • Ön Tasarım
  • Tasarım
  • Gerçekleştirme ve gözden geçirme
  • Testler